۲۲ تیم استارت‌آپی و ۱۸ مجموعه سرمایه‌گذاری در آوردگاه سرمایه حضور دارند

۲۲ تیم استارتآپی و ۱۸ مجموعه سرمایهگذاری در آوردگاه سرمایه حضور دارند

 

آوردگاه سرمایه به عنوان یکی از بخش‌های جانبی رویداد الکام‌استارز از امروز (۳۰ دی) تا فردا؛ به مدت دو روز به صورت آنلاین امکان جذب سرمایه برای تیم‌های حاضر در این رویداد را فراهم می‌کند. براساس اعلام سجاد جهانگرد، مدیر بخش آوردگاه سرمایه امسال ۲۲ تیم استارت‌آپی برای حضور در این بخش ثبت‌نام کرده‌اند و ۱۸ مجموعه سرمایه‌گذاری نیز در این بخش حضور دارند. 

به گفته جهانگرد هر تیم استارت‌آپی در حداقل ۳ جلسه مستقل ایده خود را به سرمایه‌گذاران ارائه خواهد کرد تا شانس خود برای جذب سرمایه را امتحان کند. جهانگرد تاکید می‌کند که تلاش شده سرمایه‌گذاران طبق حیطه فعالیت استارت‌آپها انتخاب شوند تا هم تیم‌ها و هم سرمایه‌گذاران براساس حوزه مورد علاقه خود دست به انتخاب بزنند.

جهانگرد با اشاره به اینکه امسال آوردگاه سرمایه الکام‌استارز دو مجموعه همکار یعنی انجمن سرمایه‌گذاران خطرپذیر و مجموعه سرمایه‌گذاری کارن کراد را در کنار خود دارد گفت: «با این دو همکار سعی می‌کنیم روند جذب سرمایه و اتصال سرمایه‌گذار بعد از رویداد را نیز دنبال کنیم. به این صورت که انجمن سرمایه‌گذاران خطر‌پذیر هماهنگی جذب سرمایه‌گذاران را برعهده داشته و از آن سو مجموعه کارن کراد کار با پایان رویداد نسبت به برگزاری جلسه بین طرفین، ارائه آموزش‌های لازم و .. اقدام می‌کند تا در نهایت اتفاق خوبی برای جذب سرمایه رقم بخورد.»

براین اساس میزان سرمایه‌ای که به صورت جزبه‌جز در آوردگاه سرمایه از طریق سرمایه‌گذاران به تیم‌ها تزریق خواهد شد مشخص نیست؛ اما با توجه به توان مجموعه‌های سرمایه‌گذاری حاضر در بخش الکام‌استارز، توان سرمایه‌گذاری بین ۲ تا ۳هزار میلیاردی در دسترس قرار دارد. 

جهانگرد با اشاره به حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی از بخش آوردگاه سرمایه گفت: «یکی از کارهایی که معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در این رویداد می‌کند، ارائه جایزه به تیم‌ها در بخش الکام‌پیچ است. در مقابل آوردگاه سرمایه از حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی برخوردار است.» او ادامه داد: «اگر سرمایه‌گذاری در آوردگاه سرمایه ‌روی یکی از حوزه‌های مورد علاقه صندوق نوآوری سرمایه گذاری کند و مورد تایید باشد، آنها به صورت هم‌سرمایه‌گذاری وارد خواهند شد. یعنی اگر یک صندوق سرمایه‌گذاری مانند صندوق‌های پژوهش فناوری که کارگزار صندوق نوآوری هستند روی یکی از استارت‌آپ‌های آوردگاه سرمایه، سرمایه‌گذاری کند، صندوق نوآوری بین ۲ تا ۴ برابر آن میزان سرمایه، هم‌سرمایه‌گذاری می‌کند.»

جهانگرد یکی از مزیت‌های این دور از برگزاری آوردگاه سرمایه در الکام‌استارز ۹۹ را برگزاری کاملا آنلاین آن می‌داند و معتقد این شرایط برگزاری نحوه هماهنگی با سرمایه‌گذار و تیم‌ها و فرایند‌های اجرایی را تسهیل کرده است.