سومین روز رویداد الکام‌استارز با ارائه ۱۸ تیم به پایان رسید

سومین روز از برگزاری رویداد الکام‌استارز امروز بدون اختلال به صورت آنلاین برگزار شد. ۱۸ تیم استارت‌آپی در بخش‌ الکام‌پیچ از طریق لحظه‌نگار و پلتفرم‌های بین‌المللی امکان ارائه ایده خود به داوران را داشتند. روز گذشته (۳۰ بهمن) به دنبال حمله DDoS به صفحه الکام‌استارز در لحظه‌نگار برای ساعتی امکان ارائه تیم‌ها با تاخیر همراه بود که در نهایت تیم فنی لحظه‌نگار در کنار تیم ابرآروان این مشکل را رفع و با درنظر گرفتن تدابیر ویژه امنیتی شرایط برگزاری رویداد آنلاین بدون اختلال را فراهم کردند. 

مصطفی لطفی، تیم اجرایی الکام‌استار اعلام می‌کند که در سه روز برگزاری این رویداد بخش قابل توجه‌ای از ارائه تیم‌ها در بخش الکام‌پیچ به صورت آنلاین برگزار شده و بخش دیگر با توجه به درخواست تیم‌ها به شکل حضوری برگزار شده است. براساس توضیحات او در بخش داوری تیم‌ها نیز، عمده داوران به صورت آنلاین تیم‌ها را ارزیابی کردند. 

لطفی در مورد جزییات روند برگزاری در سه روز گذشته رویداد الکام‌استارز گفت: «از ابتدای برگزاری الکام‌استارز ششم تا امروز که روز سوم برگزاری است نزدیک ۳۵ تیم در بخش الکام‌پیچ به ارائه ایده‌های خود در مقابل دواران پرداخته‌اند که بخشی از این ارائه‌ها در روز سوم مربوط به بخش توان تک هم بوده است.» او ادامه داد: «در بخش‌های غیررقابتی الکام‌استارز یعنی آوردگاه سرمایه و پاویون شتاب تمام ارائه‌های تیم‌ها برای جذب سرمایه و دریافت مشاوره از مربیان حاضر در رویداد به صورت کاملا آنلاین برگزار شده است.» لطفی اعلام می‌کند که در در دو روز برگزاری آوردگاه سرمایه ۷۰ جلسه برای تیم‌ها در مقابل ۱۸ مجموعه سرمایه‌گذاری برگزار شده است. همچنین در بخش پاویون شتاب نیز که امروز روز پایانی برگزاری آن بود در مجموع ۲۵ تیم استارت‌آپی توانستند ۳۰ جلسه مشاوره‌ای را از مربیان حاضر در این بخش به صورت رایگان دریافت کنند. به گفته لطفی امروز و در روز سوم، رقابت بین تیم‌های دانش‌آموزی در بخش الکام‌پیچ هم آغاز شده که ۴ تیم دانش‌آموزی به صورت آنلاین ایده‌های خود را ارائه داده‌اند. 

ارائه تیم‌ها در بخش الکام‌پیچ رویداد الکام‌استارز ششم را می‌توانید از بخش «زنده» (https://elecom-stars.ir/live) وب‌سایت الکام‌استارز یا از طریق لحظه‌نگار https://lahzenegar.com/elecomstars99/live  مشاهده کنید.